DRUK WIELKOFORMATOWY

DRUK WIELKOFORMATOWY

Druk solwentowy to jeden z rodzajów druku wielkoformatowego (tzw. druku cyfrowego), czyli technologii opartej na bezstykowym procesie drukowania. Druk wielkoformatowy solwentowy jest techniką wydruku na ploterze atramentowym, opartym o wykorzystanie tzw. pigmentowych atramentów solwentowych, które powstały na bazie rozpuszczalników organicznych, a nie jak w przypadku tradycyjnych atramentów – na bazie wody. Jakość wydruku wielkoformatowego solwentowego zależna jest od ilości rozpuszczalnika organicznego w farbie

Z uwagi na swoje właściwości, druk wielkoformatowy solwentowy idealnie nadaje się do zadrukowywania form reklamowych o dużych formatach, które wykorzystywane są na zewnątrz, takie jak:

Zalety druku wielkoformatowego solwentowego są liczne, co wpływa na jego coraz chętniejsze wykorzystywanie do przygotowania wszelkiego typu reklamy plenerowej. Charakteryzuje się on bowiem bardzo dobrą odpornością na promienie słoneczne, czynniki atmosferyczne oraz zmiany temperatury. Wykazuje także wytrzymałość na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Druk wielkoformatowy solwentowy pozwala na doskonałe odwzorowanie projektu, gwarantując wyraziste kontury i długą żywotność kolorów, bez utraty na ich jakości. Technika solwentowa znajduje zastosowanie zarówno przy większych zamówieniach, jak i przy pojedynczych projektach, gdyż nie generuje ona kosztów związanych z czasochłonnym przygotowywaniem matryc drukarskich. Dla udoskonalenia efektu wizualnego możliwe jest także łączenie jej np. z oczkowaniem czy laminatami płynnymi.

Z przyjemnością podejmiemy się wykonania dla Państwa przeróżnych form reklamowych wykorzystujących technikę druku wielkoformatowego solwentowego. Grafikę naniesiemy za pomocą jednych z najnowocześniejszych maszyn poligraficznych, co stanowi gwarancję wysokiej jakości druku solwentowego. Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania – obiecujemy indywidualne podejście do każdego projektu i możliwość dostosowania do niestandardowych zapotrzebowań. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży poligraficznej owocuje doskonałą umiejętnością realizacji projektów oraz zdolnością do fachowego doradztwa w zakresie materiału, który powinien zostać użyty do projektu czy też najlepszej techniki druku, która w największym stopniu spełni Państwa oczekiwania. Przyjmujemy zlecenia zarówno od klientów indywidualnych jak i firm oraz instytucji.